نمين و استان اردبيل

گزارش تصويري روستاي آتشگاه اردبيل

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم اسفند 1388ساعت 17:33  توسط ضرغام نصرتي  | 

تفرجگاه فندقلو پاكسازي شد

همزمان با هفته منابع طبيعي دو منطقه گردشگري استان اردبيل شامل فندقلوي نمين و تفرجگاه اندبيل خلخال با حضور علاقمندان به طبيعت و جمعي از مسئولان پاكسازي شد.

در آييني كه به همين مناسبت و شامگاه امروز در منطقه اندبيل خلخال برگزار شد، نيروهاي بسيج سازندگي و تعدادي از علاقمندان به محيط زيست و طبيعت در خلخال در يك حركت خودجوش توانستند زباله‌هاي منطقه گردشگري ميرعادل بولاغلوي اندبيل را جمع‌آوري كرده و به محل دفن زباله در شهر خلخال انتقال دهند.

همچنين با حضور رئيس منابع طبيعي خلخال و علاقمندان به طبيعت 500 نهال در ارتفاعات مشرف به شهر خلخال غرس شد.
در اين مراسم زهير جعفرزاده رئيس منابع طبيعي خلخال از كاشت 10 هزار اصله نهال در هفته منابع طبيعي خبر داد.
همچنين با حضور فرماندار و جمعي از مسئولان شهرستان نمين منطقه بكر و سياحتي جنگل فندقلو در اين شهر پاكسازي شد.
در اين مراسم فرماندار نمين در سخناني با اشاره به ضرورت حفظ و احياي منابع طبيعي و جنگل‌ها به عنوان بزرگ‌ترين مواهب الهي گفت: براي سپاسگزاري از خداوند متعال پاسداشت و نظافت محيط زيست در حقيقت بزرگ‌ترين شكرگزاري از نعمت الهي است.
موسي علينژاد افزود: امروز اگر بشر گرفتار بسياري از ناهنجاري‌ها و مشكلات شده است، به دليل غفلت از طبيعت بوده كه نتوانسته است در حفظ و حراست از اين منابع كوشش و همت كند.
در اين مراسم با حضور گروه‌هاي مختلف 17 هكتار از جنگل فندقلو كه از زباله‌ها انباشته شده بود، براي حضور گردشگران نوروزي و مسافران پاكسازي شد.

منبع: خبرگزاري فارس

+ نوشته شده در  جمعه بیست و یکم اسفند 1388ساعت 16:7  توسط ضرغام نصرتي  | 

گردشگری در سرعين

سرعین، نگین گردشگری آذربایجان

شهر توریستی سرعین بدلیل وجود آبهای گرم متعدد كه اكثریت آنها دارای خواص درمانی است هم چنین برخورداری از شرایط ممتاز آب و هوایی ییلاقی باعث شده تا در فصل تابستان مورد توجه گردشگران قرار گیرد بطوریكه متوسط مراجعات توریستها در روزهای تابستان 30 هزار نفر و حتی در روزهای تعطیل و شرایط مساعد آب و هوایی حتی به 100 هزار نفر هم برسد.

پذیرایی مناسب و آبرومندانه از این تعداد مسافر داخلی و خارجی و غلبه برمشكلات ساختاری و نارسایی های زیربنایی شهر از اهمیت خاصی برخوردار است.

افزایش امكانات موجود در جهت سرویس دهی مناسب به گردشگران متناسب با افزایش جذب گردشگر به منطقه و افزایش تعداد روزهای اقامت توریستها باید مد نظر قرار گیرد.

امروزه مسئله جذب توریست در شهر توریستی سرعین با دو چالش عمده مواجه بوده که هر لحظه ادامه حیات آنرا تهدید می كند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه هشتم اسفند 1388ساعت 12:10  توسط ضرغام نصرتي  |